Druk 3D

Sitodruk, czyli jak zrobić sobie fajną koszulkę?

Każdy z nas chce czasem ubrać na siebie coś oryginalnego ale niekoniecznie markowego. Wystarczy tylko niewielki nakład finansowy, aby ten plan zrealizować. To proste. Jednym z lepszych i tańszych rozwiązań jeśli chodzi o tworzenie własnej grafiki na koszulkach, jest sitodruk.

Sitodruk w praktyce

Na czym to polega? Odpowiedź jest bardzo prosta. Aby rozpocząć przygodę z sitodrukiem, należy się najpierw zaopatrzyć w kilka niezbędnych rzeczy. Po pierwsze- ramki. Są one niezbędne, aby umieścić na nich specjalne plutno syntetyczne na którym naświetlony ma być wzór. Po drugie właśnie płótno. Można je kupić w sklepach zajmujących się sitodrukiem. Po trzecie emulsja światłoczuła. Jest to specjalna masa, która pokrywa się płótno wcześniej naciągnięte na ramkę. Po czwarte farby.

Zastosowanie sitodruku

Aby wykonać szablon grafiki która pragniemy wydrukować na koszulce, musimy najpierw nałożyć emulsje światłoczuła na rozciągnięte na ramce płótno. Robi się to za pomocą specjalnej rynienki. Nanosimy cienka warstwę zarówno po jednej, jak i drugiej stronie płótna. Następnie suszarka delikatnie suszymy emulsje. Kolejna czynnością jest przyklejenie do plotka wydrukowanej wcześniej na folii, grafiki. Kiedy to uczynimy można przejść do naświetlania sita. Za pomocą 500 W halogenu, naświetlany sito przez około 10 minut. Następnie wypłukujemy sito woda pod ciśnieniem alby usunąć nieutwardzoną emulsje. W ten sposób otrzymujemy gotowe do działania sito.

Pozostaje już tylko rozłożyć wyprasowana wcześniej koszulkę, położyć na niej gotowa ramkę z naświetlonym sitem a następnie dodać farbę. Za pomocą talli należy rozciągnąć farbę po całej szerokości wzoru, uważając aby sito nie zdołali się przemieścić. Po ściągnięciu ramki, za pomocą suszarki utwardzamy nadruk i gotowe.

Warto dodać, że koszulki z nadrukiem wykonanym za pomocą sitodruku są świetnym rozwiązaniem marketingowym. Dużo firm decyduje się na zamówienie takich koszulek, aby potem wręczać je klientom jako firmowy gadżet lub zaprezentować się z nimi na targach branżowych. Więcej o wykorzystaniu koszulek firmowych w celach marketingowych przeczytamy na blogu www.nafirme.pl.

Similar Posts