Pozostałe

Jaki monitor kupić?

Wybór monitora nie należy do łatwych czynności. Na rynku można znaleźć wiele modeli znacząco różniących się parametrami. Jak dobrać monitor idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika?

Jaki monitor kupić?
W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie używany monitor. Sprzęt będzie znacząco różnił się w zależności od charakteru pracy. Zakup monitora warto skonsultować ze sprzedawcą w sklepie lub na czacie w sklepie internetowym. Podstawowymi parametrami są wielkość i rozdzielczość, jednak równie istotne są rodzaje wyjść, częstotliwość, typ matrycy czy współczynnik oddawania barw.

Jaki monitor do gier?
Dla graczy najważniejszymi parametrami w monitorach będzie rozdzielczość oraz częstotliwość odświeżania. Standardem obecnie są monitory Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Coraz częściej jednak sprzedawane są również te o wymiarach 4096×2160 czyli 4K. Większość monitorów posiada częstotliwość 60Hz, jednak dla osób grających w dynamiczne gry poleca się zakup monitora 144Hz.

Jaki monitor do obróbki zdjęć i wideo?
Do obróbki zdjęć i wideo najważniejszymi parametrami monitorów będą współczynniki oddawania barw. Mówią one, jak wiele kolorów jest w stanie wyświetlić matryca. Dobry sprzęt dla fotografa powinien posiadać 99% oddawania barw z palety sRGB i co najmniej 85% Adobe RGB.

Gdzie kupić monitor?
Podczas zakupu monitora warto skorzystać z usług dużych sklepów, jak np. Media Markt. Posiada on szeroką ofertę produktów dostępnych od ręki. Dodatkowo posiada możliwość wydłużenia gwarancji czy wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Wykwalifikowani sprzedawcy pomogą w doborze sprzętu idealnie dopasowanego do potrzeb użytkownika. Warto wspomnieć, że sklep Media Markt współpracuje z serwisem Rabatio.com. Można dzięki temu uzyskać dodatkowe zniżki na zakup różnego typu produktów.

Kody rabatowe na monitor
Jeśli mamy już wybrany konkretny model warto poszukać czy można na niego uzyskać kody rabatowe Media Markt. Pozwolą one zwiększyć rabat, wydłużyć gwarancję lub uzyskać raty zero procent. Najlepsze aktualnie dostępne oferty można znaleźć na portalu Rabatio.com

Similar Posts