Druk 3D

Jakie zastosowanie mają drukarki 3D?

Drukarki 3D to rodzaj maszyn, które mają możliwość pomóc nam w budowaniu pewnych struktur, bardzo podobnych do tego, co dobry rzeźbiarz może osiągnąć rzeźbiąc w kamieniu.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nazywa się to drukowaniem, to powinieneś wiedzieć, że powodem tego jest fakt, że następuje w nim rodzaj procesu, który jest dość podobny do tego, który wykorzystuje się do drukowania na kartkach papieru. Drukarka 3D wykorzystuje rodzaj płynnego materiału, który jest nakładany w określonych miejscach; jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek, tutaj elementy tworzone są w 3D. Niektóre rewolucyjne zastosowania drukarek 3D

Części ciała ludzkiego 3D

To nie jest teoria, to już rzeczywistość. Dzięki drukarkom 3D jesteśmy w stanie stworzyć pewne części ciała, które są tolerowane przez organizm. Dobrym przykładem jest 6-tygodniowe dziecko, które urodziło się z charakterystyczną wadą oskrzeli, uniemożliwiającą mu prawidłowe oddychanie. Drukarka 3D stworzyłaby sztuczną tchawicę, która umożliwiła mu prawidłowe oddychanie i przeżycie.

Zabawki do druku

Najpopularniejszym szczególnym zastosowaniem drukarek 3D jest tworzenie zabawek, a dzięki drukarkom 3D możemy stworzyć niemal wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Musimy jednak posiadać dużą wiedzę, a także być w posiadaniu wszystkich potrzebnych materiałów. Wśród zabawek, które możemy stworzyć, znajdziemy od najprostszych figurek po takie, które są znacznie bardziej kompletne, o zróżnicowanych rozmiarach. Druk 3D jest świetną okazją do rozwoju kariery. Sprawdź dlaczego: https://zawodowa.pl/druk-3d-zawod-przyszlosci-zamien-swoje-pomysly-w-rzeczywistosc

Drukowanie ubrań

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo te drukarki są przydatne w świecie odzieży – dzięki drukowi 3D można osiągnąć znacznie bardziej precyzyjne rezultaty, a także zmniejszyć koszty procesu.

Etui do telefonów komórkowych

Chcesz stworzyć spersonalizowane etui na swój telefon komórkowy? Cóż, drukarki 3D mogą Ci w tym pomóc. Zresztą wiele marek już je w ten sposób tworzy swoje produkty.

Żywność

W USA istnieje piekarnia o nazwie „The Sugar Lab”, która jest w stanie wydrukować desery z cukru, wody i innych specjalnych elementów, z tą specyfiką, że wszystko jest wykonane przez drukarki 3D. Najlepsze jest to, że rezultat deserów jest niesamowity, i doskonały.

Inne

Dzięki drukarce 3D możemy wydrukować pistolety ręczne, karabiny wojenne, elementy Lego, a nawet aparaty fotograficzne. Istnieją nawet prototypy zdolne do drukowania domów. A co najlepsze, świat druku 3D dopiero się zaczyna rozwijać i możesz to wykorzystać.

Similar Posts