Drukowanie w domu

Jak profesjonalnie zawieszać grafikę?

Najpierw najważniejsze. Jeśli masz dobre oko do wystroju wnętrz, możesz odrzucić ostrożność i powiesić swoje dzieła tam, gdzie chcesz. Jeśli jednak jesteś nowy w świecie sztuki lub zawsze miałeś inne rzeczy do zrobienia niż zrozumienie sztuki wystroju domu, umiejętność wieszania obrazów jest warta nauczenia.Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do swojego pierwszego domu, odnawiasz istniejący dom, czy po prostu kupujesz nowe dzieło sztuki, te wskazówki będą Ci dobrze służyć teraz i w przyszłości.
Czas opanować sztukę równowagi, białej przestrzeni, symetrii i kreatywności. Chodźmy powiesić jakąś sztukę!
Dekorowanie dużej, pustej ściany

Ekonomiczne drukowanie w domu

To marzenie każdego projektanta wnętrz i koszmar każdego właściciela domu. Żadnych mebli. Bez bałaganu. Tylko duża pusta przestrzeń na ścianie. Gdzie zaczynasz?
Chodzi o to, aby postawić na coś dużego. Decydując się na mały, średni lub nawet duży nadruk narażasz się na zagubienie pracy na ścianie.
Jeśli nie masz mebli do obramowania przestrzeni, musisz wypełnić ją samą grafiką. Nie musi dotykać ziemi. Nie musi też dotykać sufitu. Po prostu musi wypełnić ogromną pustkę niżej i wyżej na ścianie niż normalnie, gdybyś wieszał ją nad meblami.
Jeśli chodzi o szerokość, to naprawdę zależy od dostępnej przestrzeni. Jeśli masz wąską przestrzeń, duży wydruk portretowy będzie działał, w przeciwnym razie lepsze będą krajobrazy lub panoramy.
Jak powiesić grafikę nad meblami
Dobra wiadomość jest taka, że powieszenie grafiki nad meblami – nad sofą, łóżkiem lub kanapą – jest znacznie łatwiejszą propozycją niż zajmowanie się pustą przestrzenią na ścianie.
Pomysł, bez zbytniego wchodzenia w matematykę, polega na użyciu mebli do obramowania, a następnie wyśrodkowanie grafiki w białej przestrzeni nad meblami.
Jak zawiesić grafikę nad sofą
Chociaż ogólną zasadą jest trzymanie dzieła sztuki na wysokości oczu, należy pamiętać o kilku kwestiach.
Po pierwsze, każdy ma inny wzrost, więc nie możesz dobrze zaspokoić wszystkich.
Po drugie, warto spróbować wyśrodkować wydruk w pionie w przestrzeni. To znaczy, spróbuj zostawić taką samą ilość miejsca od góry mebla do dołu wydruku, jaka istnieje od góry wydruku i sufitu.
Może to oznaczać, że „poziom oczu” niekoniecznie musi znajdować się pośrodku wydruku – i to jest w porządku.
.
Jak zawiesić sztukę nad łóżkiem
Podczas używania mebli do tworzenia ramek, ważne jest, aby grafika była wyśrodkowana w poziomie, używając szerokości mebli jako linijki.
Jak zawiesić sztukę nad kominkiem
Następną rzeczą do rozważenia jest rozmiar wydruku. Jest to prawdopodobnie najważniejsza wskazówka, jaką mamy do zaoferowania i jedno z najczęściej zadawanych nam pytań; jaki rozmiar wydruku powinienem kupić?
Jeśli wydruk ma znajdować się nad meblem, zalecamy pozostawienie 10-20 cm od lewej i prawej strony dzieła sztuki do końca mebla. Niezależnie od wybranej miary, musi być taka sama z każdej strony – wyśrodkowana w przestrzeni. Po prostu zmierz szerokość mebla, a następnie odejmij miejsce, które chcesz zostawić z każdej strony, i to jest szerokość nadruku, który powinieneś wybrać.
Sofy, łóżka i biurka często wymagają odbitek krajobrazowych, ponieważ dostępna przestrzeń jest często dość szeroka w porównaniu z wysokością pomieszczenia.
Jak zawiesić grafikę nad biurkiem
Kiedy wieszasz dzieła sztuki nad biurkiem, kuszące jest zawieszenie ich nisko z uzasadnieniem, że chciałbyś je zobaczyć podczas pracy. W rzeczywistości jest zbyt blisko, aby się nim cieszyć, więc całkowicie w porządku jest powiesić go wyżej niż w innym przypadku, gdyby była to na przykład sofa.
Sztuka – szczególnie duże przedmioty – służy do cieszenia się z daleka, gdy przechodzisz z sypialni do kuchni.

Umieszczanie sztuki w trudnych miejscach
Jeśli twój dom różni się od tego, który widzisz w czasopismach, znalezienie odpowiedniego miejsca do powieszenia dzieł sztuki może być trudne, ponieważ na drodze jest klimatyzacja, wszędzie telewizory lub półki magazynowe skrywające bałagan.
Spaceruj po swoim domu i znajdź tę białą przestrzeń lub znajdź miejsce zaśmiecone mieszanką małych, starych rozklekotanych ramek, wycinanek z papieru lub draperii. To ściana do zmiany.
Wykonaj pomiary, rozważ symetrię i ostrość oka – i zastąp jednym dużym nadrukiem.
Eksperymentuj z symetrią
Czujesz się odważny? Zamiast super rozmiaru swojej kolekcji dzieł sztuki za pomocą jednego wydruku, możesz przestrzegać tych samych zasad i osiągnąć te same rezultaty przy wielu odbitkach.
Nie zamawiaj wielu dzieł sztuki tylko dla kaprysu. Symetria oznacza zapewnienie równej równowagi, a także zapewnienie, że łączna całkowita szerokość i głębokość wydruków będzie dobrze działać na pustej ścianie lub nad meblem.
Przy zawieszaniu tych wydruków liczy się również precyzja. Wyjmij ołówek i linijkę i upewnij się, że pomiary między wydrukami są dokładnie prawidłowe. 5-8 centymetrów to dobra zasada.
Przyjmij asymetrię
Tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Nie ma sztywnych i szybkich zasad tworzenia asymetrycznego wyświetlacza. Główną wskazówką, którą chcemy wbić do domu, jest „im więcej, tym weselej”.
Asymetryczne wyświetlacze wyglądają niesamowicie, gdy o uwagę walczy wiele egzemplarzy. Jeśli wolisz mniej wydruków, zamiast tego wybierz układ symetryczny.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Jak profesjonalnie zawieszać grafikę?

Dodaj komentarz